Ogród i balkon

Siatki zgrzewane – jakie są ich zalety i gdzie znajdują zastosowanie?

Siatki zgrzewane to wyrób, jaki często możemy spotkać, jednak zwykle nie zwracamy na niego uwagi. Siatki zgrzewane posiadają tak wszechstronne zastosowanie, że w swoim czasie będziemy ich potrzebować. Ten gatunek siatki jest znacząco mniej popularny, niż ogólnodostępna siatka pleciona, jednakże coraz częściej konsumenci postanawiają o jej zakupie.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co będzie lepszym wyborem?

Żeby uzyskać odpowiedź na problem odnośnie doboru siatki, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie istnieją pomiędzy nimi różnice. Klasyczna siatka pleciona to zwykle pokryta cynkiem stal z powłoką PVC. Powstaje ona w technice splatania ze sobą drutów i tworzenia z nich powtarzalnych otworków. Kształt, jaki spotyka się głównie, to romby.

W wypadku siatki zgrzewanej również otrzymujemy stal w formie pokrytej cynkiem, uzupełniająco powleczoną warstwą PVC. Siatki zgrzewane najczęściej używa się przy grodzeniu działki. To rozwiązanie jest wyjątkowo estetyczne i wytrzymałe. Siatki zgrzewane możemy zakupić we wszystkich możliwych kolorach, dopasowywana jest również wielkość otworów, wysokość, albo długość rolki. 

Siatka zgrzewana – jakie ma zalety?

Jedną z bazowych i kluczowych cech siatek zgrzewanych jest łatwość montażu. Po zakupie siatki dostajemy sztywny materiał, którego nie ma potrzeby odkształcać i naciągać, jak w przypadku siatek zaplatanych. Wysokiej jakości twardy pręt z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu w momencie montażu. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę na zaletę, iż siatka zgrzewana umożliwia przepuszczanie powietrza a także promieni słonecznych.

Żródło: orstal.com.pl

Może spodoba Ci się...