Aranżacja

Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

W tym wpisie opisujemy zachwycające projekty przygotowane przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pomieszczeniu są przeszklone drzwi a także ściany i okazałe okna z drewnianymi futrynami. Na skutek tego pomieszczenie jest zalane światłem. Przy każdym oknie znajdują się szare zasłony. W centralnej części pokoju ustawiony został duży grafitowy stół, a dookoła stołu szare krzesła na metalowych nogach. Blisko okna balkonowego w ścianie jest zamontowany regał na książki. Regał posiada 6 półek i ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz sprytnie wsadził go we wnękę w ścianie, dzięki czemu nie zabiera prawie wcale miejsca.

Na suficie wiszą dwie czarne lampy. Z wyglądu przypominają wielki kapelusz słomkowy albo parasol na słońce. Mają zamontowane dosyć spore żarówki, wobec tego tuż po zachodzie słońca pokój może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter mieszkania w Poznaniu składa się z dużego pokoju połączonego z kuchnią. Zobaczymy w nim niesamowicie funkcjonalne parapety, które odgrywają rolę stołu kuchennego. Przy białych parapetach ustawiono 2 wysokie, barowe stołki a siedząc przy nich możliwe jest obserwowanie jaka jest pogoda na zewnątrz. Pod parapetami w kuchni wstawiono szafkę, która jest biała – tak jak wszelkie meble w tej części mieszkania. Tuż nad zlewozmywakiem i blatami została zawieszona półka, w ten sposób kuchnia dostała ekstra miejsce na kwiaty doniczkowe i niewielkie przedmioty codziennego użytku. 
Kuchnia została ciekawie przegrodzona od części salonu za pomocą położenia różniącej się podłogi – znajdują się tam ciekawe sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W salonie inaczej niż w kuchni znajdują się drewniane panele. W części salonowej, ale zaraz przy kuchni stoi sporej wielkości stół w czarnym kolorze, a przy nim nie takie same krzesła – są one czerwone, białe ale również czarne. Zaraz nad stołem wisi biała lampa, która prócz tego, że ładnie wygląda jest również użyteczna i można ją przesuwać w inne części pokoju. W części salonu parapet również nie jest niepraktyczny – na całej jego długości zostały ustawione rośliny doniczkowe a w dodatku została pod nim stworzona biblioteczka.
Na wprost kuchni obok ściany postawiono grafitową kanapę – narożnik. Tuż przed nią leży za to modny czarno-biało-szary dywan z azteckimi wzorami. Na dywanie została ustawiona ława w kolorze jasnego brązu, a popielaty bieżnik idealnie łączy się z kanapą i dywanem. Zaraz przy narożniku ustawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zachodzie słońca zaczytanie się w lekturę nie będzie kłopotem. Tuż obok lampy mieszczą się piękne drewniane schody posiadające białą balustradę, które zaprowadzą Cię na drugi poziom mieszkania w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się projektowaniu łazienki. Zamontowane zostały tam piękne czarne kafelki. Kafelki nie są standardowymi prostokątami, ale posiadają kształt rombu a dodatkowo są rozmieszczone na ścianie naprzemiennie, w ten sposób, że tworzą strzały w dół i górę. W łazience wstawiono białą szafkę z czarną płytą, a na niej jest biała umywalka ze srebrnym wysokim kranem. Zaraz nad umywalką architekt wnętrz zdecydował się umieścić owalne lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w lokalu w Poznaniu Home Plan zdecydowało ulokować dużą białą szafę, która sprytnie oddziela przedpokój od salonu. Szafa ta posiada drewnianą wnękę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można między innymi ubrać się, ale jest również wieszakiem na okrycia wierzchnie i akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo unikalny zabieg – betonowy sufit. Idealnie pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie pięknie dopełnia się to z paleniskiem i przestrzenią do przechowywania drewna a także grafitową kanapą. W dodatku lokal ma podłogi w kolorze ciemnego drewna i bardzo duże okna, które są wstawione na całej ścianie. Do betonowego sufitu doskonale pasują żaluzje, które znajdują się w oknach.
Takie same żaluzje i podłogi znajdują się też w pokoju dla dziecka, który ma biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz postanowił ulokować białe łóżko w kształcie domku. Na środku pokoju natomiast ulokowany został dywan w kolorze białym oraz różnokolorowe poduszki. Wszystkie barwy idealnie ze sobą grają i pomimo zastosowania dużej ilości białego oraz szarego – lokal nie wygląda smutno.

Może spodoba Ci się...