Wykończenie

Kuchnie na wymiar czy ze sklepu?

Przy projektowaniu nowej kuchni pewnie spotkałeś się z dylematem – meble na wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale łatwy. W naszym poradniku spróbujemy przybliżyć ci wady oraz dobre strony obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – personalizacja i funkcjonalność

Niezbitą dobrą stroną kuchni na zamówienie jest możliwość personalizacji każdego elementu. Co więcej w małych i nieustawnych wnętrzach można stworzyć interesującą oraz ustawną kuchnię. Nie ulega wątpliwości, że zrealizowanie kuchni na zamówienie wiąże się z wyższym kosztem. Na ostateczną cenę przyczynia się dobór materiałów oraz wyposażenia szafek. Profesjonalista z salonu skamo.pl, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci zaprojektować rozwiązania dostosowane do ciebie. 

Gotowe meble ze sklepu – czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że niepersonalizowane meble kupione w punkcie meblowym są mniej kosztowne. Jednak jest to rozwiązanie przede wszystkim do dużych i funkcjonalnych lokali. Meble te są zwykle stworzone z najtańszych materiałów, więc w sytuacji, gdy nie zależy nam na jakości na lata wybierzmy ten wariant. Uzasadnieniem przemawiającym na korzyść mebli gotowych jest czas oczekiwania. Zwykle meble ze sklepu są możliwe od ręki, podczas gdy na kuchnię na zamówienie należy trochę zaczekać. Jednak produkty ze sklepu nie dają tak dużej szansy zmiany elementów, nie pomogą również ukryć ewentualnych krzywizn i usterek pomieszczenia.

Może spodoba Ci się...