Wykończenie

Jakie są zalety i zastosowania paneli winylowych?

Panele winylowe to nowość na rynku w Polsce. Dużo ludzi może mieć negatywne skojarzenia, kiedy widzi nazwę panele winylowe. Zapewne ma wtedy w głowie panele z minionej epoki, które kojarzone były z słabym standardem wykonania. Nowoczesne panele winylowe to jednak coś zgoła innego. Trójmiasto to miejsce, w którym to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dzisiaj przybliżymy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i w jakich miejscach możesz je zastosować.

Właściwości paneli winylowych

Panele winylowe składają się przeważnie z czterech powłok, z czego górna warstwa odpowiada za uszczelnianie powierzchni. Poniżej warstwy wierzchniej znajduje się powłoka z drukiem wzoru panelu – zwykle jest to naśladowanie drewna. W dalszej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizacji. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość panele winylowe idealnie sprawdzą się w budynkach intensywnie eksploatowanych. Z reguły stosuje się je w kinach, pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak ogromną popularnością. Ze względu na swoje świetne parametry i odpowiednią cenę można je zobaczyć w wielu miejscach. Wśród najważniejszych plusów podłóg winylowych wyróżniamy:

Mnogość wzorów

Obecnie na rynku znajduje się tak dużo rodzajów paneli winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza klasycznymi, drewnianymi wzorami znajdziemy również takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Parametry akustyczne paneli winylowych są nadzwyczaj sprzyjające, panele tłumią pogłos, który wytwarza się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, zwłaszcza te elastyczne; większość z nich montuje się przez bez użycia kleju, a sam proces trwa tylko kilka godzin.

*****************

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według naszego doświadczenia bez wahania – tak. Przejrzyj okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy całym w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego wnętrza.

Źródło: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/

Może spodoba Ci się...