Inne

Jakie kadzidełka będą dla Ciebie najlepsze?

W ostatnim czasie aromaterapia zyskuje coraz bardziej na popularności. W coraz większej ilości miejsc zobaczymy różne rodzaje kadzideł. Najczęściej spotykane są kadzidła w formie patyczków, ale w internecie wyszukamy również inne ich typy. Jeżeli jesteś zainteresowany tym jak zrelaksować się po trudnym dniu w pracy, wypróbuj te pełne aromatu substancje.

Wszystkie typy kadzidełek, które tu przedstawiamy, nabędziesz w sklepie ezoterycznym Ezolove – kadzidła

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne odróżniają się przede wszystkim formą, w jakiej możemy je kupić. Najczęściej zetkniemy się z całymi wiązankami ziół i drewienek. Nabywając taki wyrób widzimy dokładnie co się w nim znajduje, nie nie ma w składzie sztucznych aromatów ani dodatków. W trakcie spalania tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które bardzo mocno roztaczają woń. W celu wykorzystania tego kadzidła wystarczy zapalić pęk ziół albo drewienko, które kolejno można odłożyć na podstawkę albo trzymać w dłoni i poczekać aż zapach rozprowadzi się po mieszkaniu.

Jak używać kadzidełek stożkowych?

Kadzidła stożkowe to kolejna ciekawa struktura. Jeżeli tylko mamy odpowiednią podstawkę to użycie ich będzie wyjątkowo atrakcyjne. Kadzidła te charakteryzują się przeciwnym dymieniem, czyli powstaje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Takie kadzidła wraz z podstawką, przez wzgląd na oryginalny kształt i efekt, będą doskonałympodarunkiem.

Kadzidła posiadają przeróżne olejki eteryczne, co sprawia, że możemy dostać je w różnych kompozycjach zapachowych. Ich działanie może przynieść ulgę w migrenach a także bólach stawów i mięśni, co jeszcze bardziej pokazuje, że jest to idealny prezent dla bliskiej Ci osoby.

Kadzidła w postaci patyczków i sznureczków

Kadzidła w postaci patyczków są najpopularniejszym z rodzajów kadzideł. Możemy kupić je również w supermarketach. Patyczki pokryte są zasuszoną i pokruszoną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są niesamowicie łatwe w użytkowaniu, należy zapalić ich końcówkę i jak tylko zacznie uwalniać się dym, trzeba zgasić ogień. Kadzidełka możesz włożyć do naczynka, które będzie je utrzymywać w pionie, umieścić na podstawce, albo wetknąć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są tradycyjnymi kadzidłami nepalskimi. Stworzone są z rozdrobnionych ziół i przypraw, zawinięte w papier i na koniec niejednokrotnie nasączone olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być stosowane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie należy ich zapalić, a po prostu zawiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy zapalić jedną końcówkę tak aby się lekko tliła. Sznureczki kończą się dosyć prędko, ale bardzo długo zostawiają po sobie ładny aromat.

Które kadzidło jest dla Ciebie? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i zainteresowaniami. Jeśli lubisz mocne ziołowe wonie – weź kadzidło naturalne. W sytuacji kiedy wolisz sprawdzone, szeroko dostępne produkty, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo unoszące się w pokoju zapachy otrzymasz jeśli kupisz kadzidło sznureczek. Jeśli natomiast podoba Ci się idea terapii wzrokowej, lub potrzebujesz prezentu dla przyjaciela – wybierz kadzidełko stożkowe, najlepiej w komplecie z podstawką.