Moda

Garnitur szyty na miarę – czy musi być drogi? Na co zwrócić uwagę,aby wybrać idealnego krawca?

W trakcie przygotowania do ważnych dla nas wydarzeń za każdym razem pragniemy prezentować się wspaniale. Jednak wielu z nas skupia się też na tym, aby nie było to zbyt kosztowne, ponieważ najprawdopodobniej jest to strój tylko na jedną noc. To ogromny błąd. Nie zapominajmy bowiem, że w przypadku prawidłowo dopasowanego garnituru, będzie to strój na długie lata i za chwilę dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów zdarzają się w życiu momenty, w których warto przeznaczyć pieniądze na ubranie szyte na miarę, świetnie dobrane do osobistych potrzeb i wymiarów.

Czy garnitur szyty na miarę musi być kosztowny?

To często powtarzany mit, szczególnie w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur zakupiony w sklepie jest drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, oraz jaki materiał zostanie użyty podczas komponowania naszego stroju, taką kwotę będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są różne, jednak przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to większy czy mniejszy wydatek, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ jest to kwestia mocno indywidualna. Ale pamiętajmy, żeby razem z tym pytaniem, zadać sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W każdym przypadku, szczególnie w kategorii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dobrane dobrze do właściciela. Czujemy się wtedy bardziej wyraziści, a wszystkie zalety są podkreślone. Warto również zwrócić uwagę na to, że naturalnie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, jednak w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, że jest to ubiór, który ma nam służyć właśnie w specjalnych okazjach, w których zawsze chcemy wyglądać świetnie i czuć się pewnie, a przede wszystkim wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą zmianę poczujemy w komforcie noszenia. Musimy być gotowi na to, iż w sieciówkach nie będzie idealnych wymiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, posiadające umowy ze sklepami, produkują ubrania rozmiarowo, według ogólno znanych wymiarów. M L czy S, to najbardziej popularne aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w granicach jednej marki, jednak nie zmienia to faktu, że wciąż nie będą pasować do nas perfekcyjnie w każdym miejscu naszego ciała. Ktoś może mieć zbyt szerokie biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Kiedy idziemy na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a przede wszystkim nasze mankamenty nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno później bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wieczory.

W jaki sposób szukać odpowiedniego krawca?

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na to, iż chcemy posiadać garnitur szyty na miarę czas na to, aby znaleźć idealnego krawca. Dużo oczywiście zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy. Dobrze będzie w takowej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół albo znajomych. Mamy możliwość też skorzystać z internetu w procesie poszukiwania idealnej dla nas propozycji. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, iż najważniejszy jest osobisty komfort i znalezienie dobrego fachowca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online