Edukacja

Co oferują prywatne przedszkola?

Prywatne przedszkole w znacznie większej mierze są prowadzone przez osoby prywatne lub stowarzyszenia. Niepubliczne przedszkole w znacznie większej mierze umiejscowione jest w dużych domkach zbudowanych czy też przebudowanych specjalnie do tego celu. 

Ile wynosi czesne w przedszkolu niepublicznym?

Nie da się ukryć, że to ile zapłacisz za przedszkole prywatne jest bardzo zróżnicowane. W większych miastach takich jak na przykład Kraków za czynsz zapłacisz tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w mniejszym mieście zapłacisz około 600 złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli niepublicznych – jakie są?

Bezsprzecznie wybór przedszkola to bardzo ważna decyzja. Zależy od niej rozwój i bezpieczeństwo malucha. Każdego roku wiele rodziców zastanawia się – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Aby podjąć tę decyzję warto zapoznać się z zaletami tych placówek. W naszym artykule zobaczysz jakie są zalety przedszkola niepublicznego.
  1. Ogromny wybór dodatkowych aktywności – placówki niepubliczne mają w ofercie bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na skrzypcach, basen, tenis, nauka języka angielskiego, zajęcia taneczne.
  2. Małe grupy – zajęcia w przedszkolu prywatnym odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki czemu każdy maluch zapewnioną pełną opiekę.
  3. Przedszkole jest czynne cały rok – w placówkach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – znajdziemy dużo przedszkoli niepublicznych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe bądź artystyczne;
  5. Idealne wyposażenie – takie placówki najczęściej posiadają nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duży wybór atrakcji – takie placówki dają możliwości. Oferują aktywności indywidualnie dopasowywane do umiejętności i zapotrzebowania każdego dziecka.
  7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Zróżnicowana kuchnia – bardzo często w publicznych przedszkolach nie ma możliwości aby przygotować dziecku wskazany posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Przedszkola prywatne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada indywidualny monitoring, a wstęp do przeszkoda jest pod nadzorem.
Miej w pamięci, że uczęszczanie do przedszkola u dzieci na początku jest stresujące. Z tego właśnie powodu trzeba zagwarantować mu możliwie najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest wskazana. Warto zadbać o rozwój swojej pociechy, a także o jego samopoczucie.