Z pewnością obecnie poznawanie języków obcych jest niezbędne. Warto w związku z tym uczyć dzieci drugiego języka od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku możliwość poznania drugiego języka bardzo wcześnie. Zapoznaj się z naszym tekstem żeby dowiedzieć się więcej informacji o nauce języka obcego przez najmłodszych.

Nauka języka obcego – dlaczego warto zacząć w młodym wieku?

Niektórzy nadal wierzą w mit że maluchy nie są w stanie przyswoić wystarczającej liczby informacji, by naukę można było uznać za sensowną. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ nauka języka obcego dzieci ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci dobrą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka u dzieci we wczesnym wieku jest – – doskonałym treningiem dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to szansa aby nawiązać nowe znajomości.

Nauczanie dwujęzyczne – jak wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne oznacza zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, które dąży aby uczniowie swobodnie posługiwali się zarówno w mowie jak i w piśmie zarówno językiem ojczystym a także obcym na jednakowym poziomie. Taka metoda sprawi, że możliwe jest opanowanie wiedzy i umiejętności językowych w szerokim stopniu.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego?

Pamiętajmy że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie uczy się języka obcego. Niemniej z reguły po jakimś czasie dziecko nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje zwroty i zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że na początku nie należy zaczynać z nauką gramatyki.

Może spodoba Ci się...